Władysławowo – plażing, kocing czy nordic walking

 

Władysławowo - trasa czarna

Władysławowo – trasa czarna

Jeszcze kilkanaście lat temu wypoczynek nad morzem kojarzył się z wielogodzinnym leżeniem na kocu i pilnowaniu własnego parawanu. Pewnym urozmaiceniem było zażywanie kąpieli w Bałtyku. Do tak zaplanowanego spędzania czasu nad wodą niezbędna jest piękna, słoneczna pogoda. Jeśli zabraknie bezchmurnego nieba, taki urlop może kojarzyć się z największym koszmarem lub marnowaniem czasu i pieniędzy.

Jeżeli nie plażing, kocing to rozsądnym rozwiązaniem jest nastawienie się na aktywny wypoczynek. Pobyt we Władysławowie stwarza wiele takich możliwości. Ciekawą ofertę znajdą turyści, którzy lubią długie spacery z kijkami lub bez, bieganie, narciarstwo biegowe. Przygotowano w ramach projektu Nordic Walking Park Władysławowo 32 kilometry tras o zróżnicowanym stopniu trudności, oznakowanych tablicami. Można na nich znaleźć szczegółowe mapy, informacje o podstawowych ćwiczeniach fizycznych, jakie należy wykonywać przed wyruszeniem, w trakcie marszruty oraz po jej ukończeniu.

 

Do walorów zdrowotnych nordic walkingu nie trzeba nikogo przekonywać, poza tym wędrówka przygotowanymi szlakami pozwala na uniezależnienie się od słonecznej pogody i czynienie z niej jedynej gwarancji udanego wypoczynku. Możliwość spacerowania, biegania w miejscach niezwykle atrakcyjnych przyrodniczo o każdej porze roku pozwala na dowolne wybranie terminu urlopu. Nie musi to być pełny sezon kojarzący się z tłokiem na plażach oraz wysokimi cenami.

Na mapie zaznaczono początek najdłuższej z tras – trasa czarna (15,6 km), wchodzących w skład Nordic Walking Park Władysławowo, który znajduje się przy wejściu nr 2 na plażę u nasady Półwyspu Helskiego.