Muzea, foki i armaty

Władysławowo plaża i mewy

Władysławowo plaża i mewy

Wczasy nad morzem to świetna okazja do poznawania regionu kaszubskiego. Noclegi we Władysławowie dają szansę na urozmaicenie form wypoczynku. Na miejscu warto odwiedzić Muzeum Przyrodnicze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Mieści się w domku adiutanta generała Józefa Hallera – Władysławowo ul. ks. Merkleina 1. W jego wnętrzu można zobaczyć unikalną florę i faunę regionu oraz mapę plastyczną Morza Bałtyckiego. Przedstawiono na dioramach kolejne fazy rozwoju Bałtyku. Znajduje się tu także ekspozycja wypchanych ptaków (wszystkie gatunki mew) i niektórych ssaków występujących na obszarze nadmorskim. Wizyta w takiej placówce jest szczególnie atrakcyjna dla dzieci ze względów poznawczych.

Spędzając wczasy we Władysławowie, nie sposób nie wybrać się na wycieczkę na Półwysep Helski. Koniecznie trzeba złożyć wizytę w fokarium, gdzie realizowany jest projekt odtworzenia kolonii fok szarych w rejonie południowego Bałtyku. Zwiedzając placówkę badawczo-hodowlaną, można z bliska obserwować zachowanie zwierząt. Popisy mieszkańców fokarium podczas karmienia niezmiennie od lat wzbudzają zachwyty turystów. Stacja Morska otwarta jest codziennie od godz. 9 do 16.30. W 2013 roku bilet kosztuje 2 zł. Karmienie fok odbywa się o godz. 11 i 14.

Od niedawna na Helu udostępniono dla zwiedzających umocnienia i uzbrojenie z czasów II wojny światowej dzięki otwarciu Muzeum Wojska Polskiego. Możliwość dotykania eksponatów, przejazd kolejką wąskotorową stanowią dużą atrakcję dla najmłodszych.

To tylko niektóre z możliwości spędzania wolnego czasu z dziećmi nad morzem.

Muzeum Przyrodnicze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego Władysławowo ul. ks. Merkleina 1